5 טיפים שימושיים לצילומי אופנת ילדים

צילומי אופנת ילדים הם צוהר לביטוי יצירתי ומקצועי כאחד. ילדים מטבעם הם תזזיתיים יותר, פחות ממושמעים, ולא תמיד צפויים, ולכן יש לדעת כיצד להתנהל בשעה שאתם מצלמים אותם. לפניכם 5 טיפים שימושיים לצילומי אופנת ילדים, שיעזרו לכם לתפוס את הפריים המיוחל.

סבלנות

 

קודם כל – היאזרו בסבלנות, כל מי שעוסק בצילומי ילדים ידע לומר לכם שסבלנות היא הכלי הראשון שעליכם להצטייד בו, שכן  אורך רוח וסבלנות יהפכו את הצילומים לפוריים ונעימים יותר עבורכם ועבור הילדים. הילד לא תמיד יבצע מה שביקשתם, ואם כן, זה לא תמיד יראה טבעי. היו פתוחים, סבלניים וקשובים, אל תינעלו על אפשרות אחת,זרמו עם הילד, אולי תגלו שבמקרה הזדמנה לכם תמונה טובה יותר מזו שתכננתם מלכתחילה.

 

לצלם את הילד בגובה העיניים

 

צלמו את הילד מגובה העיניים שלו, אל תשקיפו עליו מלמעלה שכן אז ייווצר עיוות בתמונה, והצילום לא ישקף את המציאות, ובדרך כלל לא יחמיא למצולם. השתמשו בחצובה, או שבו על כיסא בגובה המתאים, ועשו כל שניתן כדי שתוכלו לצלם בגובה העיניים של הילד, גם אם פירושו של דבר לשכב על המרבד כשאתם מצלמים פעוט המשחק על השטיח.

 

תאורה

 

השתמשו בתאורה רכה להשגת תמונות איכותיות יותר. כאשר התאורה עזה מדי, האור כאילו מכה בפריים, ויוצר ניגודים דרסטיים בין אור וצל, שאינם מאפשרים לפרטים עדינים ולניואנסים דקים להיראות. אם אתם מצלמים בחוץ, עדיף לעשות זאת בשעות הבוקר המוקדמות, או בשעות אחר הצהריים, בהן אור השמש נעים ורך. אם בכל זאת אתם מצלמים בחוץ באמצע היום, חפשו פינות מוצלות, שהאור בהן ידידותי יותר.

מהירות

 

ילדים אוהבים לנוע, וטוב שכך, אולם עבורכם הצלמים יש בתנועתיות המרובה אתגר. אם אתם רוצים לצלם סניקרס לילדים, מה יותר טוב מאשר לצלם ילדים מתרוצצים ומשחקים בגינה הציבורית, בטבע, או במגרש המשחקים? בכדי שתוכלו לצלם תמונות חדות, עליכם להשתמש במהירות צמצם גבוהה, כך תוכלו לתפוס תמונות נהדרות של ילדים תוך כדי תנועה ומשחק.

 

קשר

 

צלם מבקש לתפוס רגעים אותנטיים, המשקפים מציאות ויזואלית מזווית הראייה המיוחדת שלו. בכדי לאפשר לעצמכם לעשות זאת בצילומי ילדים, עליכם לייצר קשר עם הילד. שוחחו עם הילדים, שחקו עימם ולמדו להכירם, כך תוכלו לייצר אינטראקציה נעימה ובטוחה, הילדים יחושו נינוחים, והתמונות יצאו טבעיות ואמינות. התמונות הטובות ביותר הן בדרך כלל אלו בהן הילדים נעים בטבעיות ומתנהגים באותנטיות, ואינם מעמידים פנים או מתבקשים לעמוד בפוזה מסוימת. יחד עם זאת, אם ברצונכם לצלם את הילד בהעמדה ספציפית, תוכלו למצוא דרכים יצירתיות שיאפשרו לו לעשות זאת באופן טבעי. למשל תוכלו לשחק משחק של חיקויים,בו הילד מנסה לחקות תנוחות שונות שלכם, או שתוכלו לבקש מן הילד להדגים לכם דמויות ,להצביע על חפצים במרחב וכיוצא בזה.