5 טיפים שימושיים לצילומי אוכל בסמארטפון

 

מאז שמכשירי הסמארטפון הצטיידו במצלמות מעולות, תופעת צילומי תמונות אוכל והעלתן לאינסטגרם, לפייסבוק, לווטסאפ ולדומיהם נהייתה חלק בלתי נפרד מחיינו, ואנו נחשפים לאינספור צילומים של מגשי פירות, קינוחים, מנות גורמה במסעדות, מנות ביתיות ועוד. גם אם אינכם צלמים מקצועיים, מצלמות הסמארטפון משוכללות דיין על מנת שתוכלו להפיק תמונות אוכל משובחות, ובדיוק לשם כך קיבצנו עבורכם טיפים שיעזרו לכם לצלם תמונות אוכל איכותיות.

טיפ מספר 1 תאורה: טבעי זה טוב

 

אור שמש טבעי הוא הטוב ביותר עבור צילומי אוכל. צלמו בחדר מואר, במרחק של כמטר ממקור האור, שהוא בדרך כלל החלון הקרוב. אל תשתמשו בפלאש של הסמארטפון, הוא לא יחמיא לצילום ויהרוס את התמונה. אם אור השמש הבוקע מן החלון עז מדי, תלו על החלון נייר אפייה, או בקשו מחבר שיחזיק נייר אפייה מול החלון. אם אתם רואים שיש צלליות רבות מדי בצילום, השתמשו בנייר אלומיניום, או בקרטון לבן ליצירת רפלקטור, שיכוון את האור למקומות המוצללים. בדקו זוויות, מרחקים, והטיות שונות של הרפלקטור לקביעת המיקום המדויק.

 

טיפ מספר 2 גובה הצילום: נמוך בשביל גבוה, וגבוה בשביל נמוך.

 

צילום מלמעלה, מגבוה, ייתן תמונה גרפית יותר, ומתאים למנות שטוחות כמו פיצה, חביתה או קרפצ'יו, בעוד שצילום מן הצד ( מה שאנחנו קוראים מזווית נמוכה) ייתן תמונה הממחישה את הנפח של המנה, ויתאים למנות גבוהות יותר כמו עוגה, פשטידה, או שייק. בכל מקרה, נסו גם זוויות ביניים של 30-60 מעלות, וראו איזו זווית מתאימה למנה הספציפית אותה אתם מצלמים.

 

טיפ מספר 3 : מרחק

 

צילומי תקריב במצלמות הסמארטפונים יוצרים עיוות בזוויות התמונה. הפיתרון לבעיה זו הוא דו כיווני. מצד אחד, צלמו תמונות ממרחק מספיק כדי לתפוש את כל המנה עם הרקע ללא עיוותים, ואילו מצד שני צלמו את המנה ממש מקרוב, כך שהתמונה תתמקד על מרקמי המנה, צבעיה, פירורים שנותרו לאחר שטעמתם, וכיוצא בזה.

 

טיפ מספר 4: עיצוב וסגנון התמונה

 

נכון שמנות אוכל משובחות אינן זקוקות לעיצוב וסגנון, שכן הן מכילות כבר את כל המוטיבים שצריך בשביל תמונה מנצחת. יחד עם זאת, מעט תשומת לב לפרטים שמסביב לא תזיק, ולפעמים אפילו תועיל. נסו לתת אינפורמציה להקשר של המיקום והסיטואציה בעזרת צילום השולחן וסביבתו, בחרו מיקום שיכיל מידע על ההקשר, האם אתם בבית, במסעדה, וכיוצא בזה. כמו כן תנו דעתכם על המשטח עליו מונחת המנה, קרש חיתוך ישן תמיד מוסיף אווירה, שולחן נאה, מפה, כוס יין, סכו"ם שנותרו עליו שאריות לאחר שטעמתם מן המנה, פירורים שנותרו על הצלחת, כל מה שיכול להוסיף עומק רגשי לתמונה, וליצור סיפור מעניין.

 

טיפ מספר 5: מיקוד

 

כשאתם מצלמים אוכל, אתם רוצים לשים את הפוקוס על המנה המצולמת. לעתים, כאשר הרקע צבעוני, עמוס, או מעניין בפני עצמו, המנה נעלמת בתוכו. במקרים אלו כדאי לטשטש את הרקע של התמונה, על מנת ליצור מיקוד במנה עצמה.