5 טיפים חשובים לצילומי אופנה

צילומי אופנה צריכים להעביר מסר חד וקליט, ולהבליט את הייחודיות והיופי של המותג המצולם, ומה שמבדיל בין צלם אופנה מצליח לצלם אופנה בינוני הוא היכולת לתפוש את הרגע הנכון בעדשת המצלמה, ולהעביר תחושה חיה ואותנטית. ציוד צילום טוב הוא כמובן חשוב, אך זה לא מה שעושה את ההבדל. לפניכם 5 טיפים חשובים לכל מי שמתכנן קריירה של צלם.

צילומי סטודיו

אם אתם מצלמים בסטודיו, עדיף שהתאורה היחידה תהיה זו שמכוונת על אובייקט הצילום, וברוב המקרים כדאי להוסיף רפלקטור. את מקור האור הראשי יש למקם בזווית המדמה את אור השמש, הווה אומר, באחד הצדדים, למעלה. בנוסף לכך, כאשר נדרש מיקוד של האור, השתמשו בכוורת.

צילומי חוץ

השמש בישראל חזקה, וצילומי חוץ באור יום מלא עלולים להיות חשופים לאור רב מדי. משום כך עדיף לצלם בשעות הבוקר או בשעות אחר הצהריים, ובמיקום בו אור השמש בא אל האובייקט. לעומת זאת, בשעות בהן האור רב, מומלץ לצלם בצל.

ספונטניות

התמונות הטובות ביותר, הן אלו שמצליחות לתעד רגעים אותנטיים וספונטניים, לכן מומלץ לצלם גם בשעת החזרות, וגם לאחר שלכאורה הסתיים הסשן. כך תוכלו לתפוש רגעים בהם הדוגמן הנועל נעלי בלנסטון  ולובש בגדי גברים המיועדים למשל לטיולים, יראה טבעי, כאילו הוא נח לרגע במהלך הטרק, או לחלופין, הדוגמנית הלבושה בגדי ערב נראית כאילו היא מחכה לבן זוגה, בדרך לבילוי משותף.

כל המרבה הרי זה משובח

צלמו הרבה תמונות, ואחר כך תוכלו לבחור את המוצלחות ביותר. ככל שתצלמו יותר, כך אפשרויות הבחירה שלכם יהיו רבות יותר. כל שינוי קטן יכול לעשות את ההבדל בין תמונה טובה לתמונה מעולה, צילום של תמונות רבות ככל שניתן יאפשר לכם לתפוש יותר רגעים נדירים של דיוק.

עין טובה

הטיפ הזה קשור לכל סוגי הצילום, הוא מאוד פשוט, אך קשה להסבירו, ויתירה מכך, מדובר בנטייה טבעית, שיש לך או אין לך, ולא בטוח שניתן לעשות הרבה בנידון. יחד עם זאת, מודעות יכולה לעשות את השינוי. צלם טוב ניחן בעין טובה, והכוונה היא לא היכולת לתפוש את הפריים הנכון, שהיא תכונה חשובה בפני עצמה, אלא נטייה טבעית לראות ולהנציח את הצד היפה בכל אדם. צלמים שניחנו בעין טובה יצליחו לצלם תמונות שיחמיאו לכל אדם, על אחת כמה וכמה דוגמנים המדגמנים קולקציות אופנה מובילות.

לסיכום

על מנת להפיק מעדשת המצלמה שלכם צילומי אופנה משובחים, עליכם להקפיד על תאורה מתאימה, לצלם כמה שיותר צילומים, ולחפש כל הזמן את הזוית האותנטית, הטבעית, והייחודית. אל תחששו לצלם גם בתום הסשן, וכן בזמן החזרות, וטפחו את היכולת והנטייה לתפוש את הצד היפה והייחודי של אובייקט הצילום. הדרך להצלחה עלולה להיות ארוכה, אך אם אתם נחושים מספיק, יש סיכוי גדול שתצליחו.