10 טיפים לצילום תמונות מדהימות בחופשה בחו"ל

 

כל מי שיוצא לנופש בחו"ל רוצה לחזור עם תמונות שישקפו את הנופים, המראות והאווירה, בין אם מדובר בטיול בסוואנה האפריקנית, מסע מחוף אל חוף בארה"ב או בשייט נהרות באירופה. לפניכם עשרה טיפים לצילום תמונות מהממות מן החופשה שלכם.

מעט צילומי גלויה

כשמגיעים לאתרים מפורסמים, יש נטייה לצלם עשרות צילומי גלויה של האתר, אין בכך צורך, שתיים שלוש תמונות כאלו יספיקו, ותוכלו תמיד לרכוש גלויות מקומיות. במקום לצלם הרבה תמונות גלויה, התמקדו בצילומים שלכם או של אנשים אחרים באתר.

תמונות טבעיות

תמונות טבעיות לא מבוימות, הן לרוב יותר חיות ומעניינות מתמונות בהן אתם עומדים באותה פוזה, ומישירים מבט מחייך למצלמה, כיוון שהן מנציחות את ייחודו האותנטי של הרגע.

נצלו את אור השמש בשעות המתאימות

הזמן הטוב ביותר לצלם מבחינת אור השמש הוא שעות הבוקר המוקדמות, ושעות אחר הצהריים המאוחרות, והתמונות המרהיבות ביותר הן אלו שצולמו בשעת השקיעה או הזריחה. נצלו את שעות הבוקר ואחר הצהריים לצילומי חוץ, ובמהלך היום צלמו במוזיאונים, ארמונות, וכיוצא בזה.

אנשים

צילומי נופים ואתרים נראים בזמן החופשה מאוד אטרקטיביים, אולם כשתגיעו הביתה, תיווכחו שהם די משעממים, צילומים של אנשים הם בדרך כלל יותר מעניינים מצילומים של נופים ומבנים, לכן הרבו לצלם אנשים מעניינים.

הווי מקומי

צילומים המתעדים את ההווי המקומי יצליחו להעביר בחיות וחדות את הקסם של הטיול, אל תתביישו לצלם אנשים ברחוב, בבתי קפה, בכפרים ובחגיגות מקומיות. יחד עם זאת, בררו לפני כן מה תפישת העולם של תושבי המקום לגבי צילומים, יש מקומות בהם אנשים יתנגדו נחרצות לצילום, ואתם עלולים למצוא עצמכם בבעיה, כמו כן, יהיו מקומות בהם אנשים יבקשו מכם כסף על כל תמונה שתצלמו.

אוכל

צילומים של מאכלים מקומיים, כולל דוכני מזון, ואנשים המכינים את האוכל במקום, יכולים להיות מרתקים. הדבר תקף יותר ככל שמדובר במדינות אקזוטיות יותר, ובמאכלים יוצאי דופן שאיננו מכירים.

קומפוזיציה

תנו דעתכם על הקומפוזיציה בתמונה, וודאו שהיחס בין הרקע לאובייקט הוא כפי שהייתם רוצים שיהיה. אם יש צורך, התרחקו מן האובייקט בכדי שכולו יכנס לפריים, ולהיפך, אם האובייקט נעלם ברקע, צלמו ממרחק קטן יותר, ותנו לאובייקט את המשקל הראוי בפריים. קומפוזיציה נכונה תהפוך תמונה בינונית לתמונה טובה, או אפילו מעולה.

מזג אוויר

תנאי מזג אוויר מאתגרים, כגון סופות או גשם, מזמנים אפשרות לצילומים מרתקים מלאי עניין ודרמה, אל תתנו למזג האוויר להרתיע אתכם מלצלם.

צילומי נוף

סביר להניח שתתקשו להימנע מצילומי נוף, בכדי שתמונות הנוף לא יהיו בנאליות או משעממות, נסו למצוא זוויות ונקודות מבט מיוחדות. שעות הזריחה והשקיעה מתאימות במיוחד לצילומי נוף, וכמו כן ימים בהם השמיים מעוננים, או מעוננים חלקית, ואור השמש המציץ מבעד לעננים יוצר אפקטים מיוחדים. כמו כן, אל תהססו לצלם קטע קטן ומיוחד מן הנוף, לא חייבים לצלם תמונות פנוראמיות.

הדפסה – לא פחות חשוב

כשאתם מגיעים הביתה, הדפיסו את התמונות, וסדרו אותן יפה באלבום, כך תוודאו שתשובו לראותם פעמים רבות.