טיפים לצילומי אדריכלות ועיצוב פנים

 

צילומי אדריכלות ועיצוב פנים מציבים אתגר לצלם, שכן בכדי שהצילום יעביר את מה שהצלם מעוניין להמחיש, עליו למצוא את הזווית הנכונה, לצלם בתאורה המתאימה, למצוא את הקומפוזיציה האידיאלית, ולהישמר מעיוותי פרספקטיבה. כיצד תוכלו לצלם מבנים וחללים מעוצבים, בהצלחה – על כך במאמר הבא.

 

כל המרבה הרי זה משובח

 

מאז שאת מקומו של סרט הצילום תפש כרטיס הזיכרון של המצלמה, אין בעיה לצלם כמה תמונות שתרצו. הכלל הראשון בצילום הוא, שבכדי לקבל תמונה מושלמת, יש לצלם תמונות רבות. הטיפ הראשון שלנו עבורכם הוא לצלם הרבה תמונות.

ציוד מומלץ

 

אין סוף לרשימת הציוד שכדאי שיהיה לכם, אך אם נצמצם את הרשימה למינימום ההכרחי, דרושה לכם חצובה, בעיקר לצילומי פנים, עבור צילומים בהם תידרש חשיפה ארוכה יחסית, כמו כן אתם צריכים עדשה רחבה, ומגן עדשה, למניעת הופעתם של הבזקים.

 

קומפוזיציה

 

קומפוזיציה נכונה תהפוך מבנה סטנדרטי ליצירת פאר, תוך שימוש יצירתי בנתונים הטופוגרפיים ובסביבתו הקרובה של הבית. בדקו זוויות צילום  ונקודות מבט שונות, המעניקות למבנה אווירה ואופי ייחודיים, ומדגישות את הקווים הארכיטקטוניים שלו, את הגינה, את הסביבה בה הוא ממוקם וכיוצא בזה. זווית מעניינת יכולה להפוך מבנה סטנדרטי לבית קסום ומיוחד.

שמרו על פרספקטיבה

 

צילום בניינים מאתגר את הצלם מבחינת שמירה על הפרספקטיבה, שכן, בדרך כלל, על מנת שכל הבניין ייכנס לעדשת המצלמה, תצטרכו להטות אותה בדרך שתיצור פרספקטיבה מעוותת. הפתרונות לכך הם:

  • אם מדובר בבניין גבוה, נסו למצוא בניין גבוה שכן, ולצלם ממנו.
  • קיימות עדשות מיוחדות, הנקראות ,עדשות תיקון פרספקטיבה", מדובר בפיתרון יקר, אך מקצועי.
  • ניתן לתקן את הפרספקטיבה לאחר הצילום בעזרת כלי לתיקון פרספקטיבה בפוטושופ, או ב LIGHTROOM, הכלי נקרא בשתי התוכנות "Lens Correction".

תאורה

 

בין אם אתם מצלמים בתים בהרצלייה פיתוח, בתים במצפה בגליל, או חדרים בווילה מהודרת, התאורה היא שחקן מפתח באווירה, ובאיכות התמונה. בנושא זה יש להבדיל בין צילומי חוץ לצילומי פנים.

  • צילומי חוץ – כאשר מדובר בצילומי חוץ, האור הרך יותר הוא בשעות הבוקר או אחר הצהריים, יחד עם זאת, במבנים מעניינים, משחקי האור והצל הנוצרים בשעות היום יכולים ליצור תמונה ייחודית. צלמו את המבנה בשעות שונות של היום, כדי שתוכלו לתפוס את התאורה המתאימה ביותר.
  • צילומי פנים – כאשר מדובר בצילומי פנים, רצוי לתת לאור היום לשטוף את החלל, אולם יש להקפיד שהאור הנכנס אל החדר מבחוץ אינו בולע את החדר. כאשר מן החלון נשקף נוף יפה, גינה מטופחת, או חצר מזמינה, רצוי להכניס את הנוף אל החדר. לעומת זאת, כאשר מן החלון נשקף קיר ביתם של השכנים, עדיף לסגור תריסים או וילונות, וליצור תאורה ואווירה מתאימות בחדר.

צילום פנוראמי

 

צילום פנוראמי מאפשר להרחיב את טווח התמונה, ולקרבה יותר אל המציאות. הדבר משמעותי ביותר כשמדובר בצילומי פנים, בהם צילום פנוראמי ייתן לצופה תחושה יותר מדויקת של החלל והמרחב.